Események év szerint
- ► 2023 (2)
- ► 2022 (5)
- ► 2021 (4)
- ► 2020 (6)
- ► 2019 (8)
- ► 2018 (5)
- ► 2017 (8)
- ► 2016 (11)
- ► 2015 (23)
- ► 2014 (31)
- ► 2013 (24)
- ► 2012 (8)
Támogasson minket!
Adója 1%-ával Ön is támogathatja
az EDUVITAL tevékenységét!
Alapítványunk adószáma: 18732168-1-42
Köszönjük!
Oldalainkat 70 vendég és 0 tag böngészi
Egészség-óra pécsi diákoknak
Találkozás a pécsi Gandhi Gimnázium és Kollégium diákjaival. Beszámoló az eseményről.
2013. január 21-én délelőtt az egyik tanóra összevont osztályfőnöki óraként állt rendelkezésünkre, hogy a pécsi Gandhi Gimnázium és Kollégium diákjaival találkozzunk. A Dobó István utcai gyönyörű sportcsarnok lelátó padsoraiban foglaltak helyet a fiatalok, akik kérésünkre a középső részbe gyűltek össze, így ők is látták a vetítést, mi is láttuk az arcukat, szemüket. Mivel mi orvosok vagyunk, nem pedagógusok, számunkra a legfontosabb visszajelzést az jelenti, ha a fiatalok szemében látjuk az érdeklődést, a mondataink által kiváltott hatást.
A Gandhi Gimnázium kb. 200 diákja mind jelen volt és néhány tanáruk is érdeklődött.
A rendhagyó egészség-óra előadói közül elsőként Prof. Dr. Falus András biológus akadémikus, az Eduvital Nonprofit Egészségnevelési Társaság alapító elnöke beszélt: diaképekkel színesített mondandója a génjeink működését befolyásoló saját döntéseinkről szólt. Arra biztatta a fiatalokat, hogy fontolják meg és döntsenek helyesen a mindennapi életvitelüket illető kérdésekben.
Ezután Dr. Bálint Géza orvos, az MTA doktora, a Csont és Ízület Nemzetközi Évtized hazai koordinátora nemzetközi és hazai adatokkal érzékeltette, mennyire szüksége van a ma emberének az egészségtudatos életvezetésre, az egészséges táplálkozásra és a rendszeres, megizzadásig végzett testmozgásra. A fiatalokat megérintették az elhangzottak, számos kérdéssel halmozták el Bálint doktort.
Az utolsó előadó, Dr. Somhegyi Annamária Ph.D. orvos, az Országos Gerincgyógyászati Központ prevenciós igazgatója a fiatalok mindennapi testneveléssel kapcsolatos élményeire volt kíváncsi. Kiderült, hogy túlnyomó többségük szereti a mindennapi testnevelést, és megérezte már, hogy az milyen jó hatással van rá. Az egyenként végigvett hatásokat így már ismerősként fogadhatták. Az előadó végül rövid frissítő tornával zárta a programot, melyet a résztvevők „hallhatóan” szívesen vett (a taps üteméből volt ez érzékelhető).
Az élet úgy hozta, hogy a fiataloktól az előadások után még egyik kedves tanáruk vett búcsút.
Az iskola igazgatónője, Déri Ildikó ezután ebéddel várta az előadókat, eközben és utána is jó alkalom nyílt a beszélgetésre. A fiatalok is megjöttek közben az ebédlőbe - sok mosolygós, kedves arc, nyugodt, csöndben várakozó sor, sok köszönetmondás a távozó előadóknak.
Szívesen voltunk velük, köztük, és úgy éreztük, hazaviszik üzeneteinket a szüleiknek is.
Budapest, 2012. január 21.
Dr. Somhegyi Annamária